• Sport w szkole

  • Turnieje międzynarodowe

  • Spotkania ze znanymi sportowcami

  • Spotkania z mistrzami

III miejsce dla dziewcząt SKS Kusy

karczew_viii__turniej_pilki_recznej_5W dniach 10-13.11. w Karczewie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej, w którym brały udział nasze młode szczypiornistki z klasy 6 i 5.
W rozgrywkach grupowych nasze dziewczęta uzyskały następujące wyniki i zajęły II miejsce w grupie.

 

SKS Kusy Kraków – MKS Karczew 6 : 7
SKS Kusy – UKS Zryw Kętrzyn 26 : 9
UKS Jutrzenka Junior Ceglów – SKS Kusy 11 : 16
SKS Kusy – AZS Energa Koszalin 11 : 5
W meczu półfinałowym zmierzyły się z UKS Jedynka Łuków i po zaciętej walce przegrały 13 : 16
Pozostała im walka o brązowy medal. W tym spotkaniu ponownie przyszło im się zmierzyć z MKS Karczew . Dziewczęta wzięły rewanż za porażkę w grupowych rozgrywkach i pokonały po zażartym pojedynku gospodynie turnieju 12 : 11
SKS Kusy wystąpił w składzie: Zuzanna Makara, Melissa Brachowska, Karolina Michalec, Weronika Rogóż, Weronika Janus, Emilia Walczak, Julia Krasek, Oliwia Wilkosz, Nikola Leśniak, Nikola Maj, Oliwia Szafrańska, Karolina Rogala, Gabriela Pękala, Wiktoria Gałan
Trener: Anna Burek
Najlepszą zawodniczką naszego zespołu wybrano Weronikę Janus :)
Brawa i gratulacje dla naszych zawodniczek :)

 

galeria zdjęć

Dołączcie do nas

Dołączcie do nas piłkarzy ręcznych, zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas 4 – 6 na zajęcia piłki ręcznej.
Zajęcia odbywają się w ZSOS nr 1, os. Handlowe 4,
Środa, godzina 17:30 i 18:30

Tel. kontaktowy
502-614-335        608-652-193

nabor_pilka_reczna2016

Srebrne dziewczyny

W dniu 25.09.2016 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył finał Mistrzostw Województwa Uczniowskich Klubów Sportowych w kategorii dziewcząt.

20160925_151646Drużyna dziewcząt, pod opieką trener Anny Burek zdobyła srebrny medal i została V-ce mistrzem województwa. Dziewczęta po wygraniu wszystkich meczów w grupie, zmierzyły się w meczu finałowym z UKS Wilczyska. Po zaciętej walce uległy swoim przeciwniczkom.

Skład drużyny dziewcząt klasy VI: Michalec Karolina, Krasek Julia, Zając Kornelia, Gałan Wiktoria, Szafrańska Oliwia, Pękala Gabriela, Brachowska Melissa, Janus Weronika, Rogóż Weronika, Walczak Emilia.

W turnieju brała również udział drużyna dziewcząt z klasy V pod opiekę trener Iwony Pietrzyk, która w ostatecznej klasyfikacji zajęła V miejsce.

Skład drużyny dziewcząt klasy V:
Leśniak Nikola, Wilkosz Oliwia, Ciastoń Kinga, Kotnis Aleksandra, Roszkowska Aleksandra, Pituła Nikola, Filo Martyna, Jurczuk Kinga, Wojtal Wiktoria, Kowalczyk Marcelina, Pawłowska Oliwia.

Najlepszymi zawodniczkami naszych drużyn wybrano: :) Gabrielę Pękalę i Nikolę Leśniak

Gratulujemy zawodniczkom obu drużyn i ich trenerkom :)

galeria zdjęć

1.KRAKOWSKIE FORUM SPORTU

plakatW ubiegłą niedzielę na stadionie krakowskiej Wisły odbyło się 1.Krakowskie Forum Sportu.
Reprezentowały się krakowskie organizacje związane ze sportem – nie mogło i nas tam zabraknąć. Na dwóch stanowiskach reprezontawały się zarówno ZSOS nr 1 w Krakowie jak i SKS Kusy Kraków.
Naszymi głównymi gośćmi, którzy pomagali w promocji byli tegoroczny olimpijczyk oraz srebrny medalista Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą Michał Haratyk oraz tegoroczna rekordzistka Polski juniorek w biegu na 60pł Klaudia Siciarz – oboje z zaprzyjaźnionego KS AZS AWF Kraków.

 
galeria zdjęć

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 10.09.2016

kruczekDwa medale zdobyli chłopcy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które 10.09 odbyły się na stadionie krakowskiej AWF.

 

Brąz w skoku wzwyż wywalczył:
Wiktor Kruczek – 168cm,
a srebro sztafeta 4x100m w składzie:
Wiktor Synowiec, Maksymilian Stasowski, Jakub Frankowicz i Jan Rumian – 47,77s

 

Foto: Wiesław Perucki – MKS Rabka-Zdrój

 

galeria zdjęć

Pierwszy start po wakacyjnej przerwie

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła II część sezonu lekkoatletycznego. 3.09 – pierwsze zawody – I Ty Możesz Zostać Mistrzem.
Startowali juniorzy młodsi, młodzicy, dzieci starsze naszego Klubu. Padło sporo rekordów życiowych, najlepsze wyniki to:
Wiktor Kruczek – 168cm wzwyż, Kamil Chojnowski 11,93s na 100m.

narada
galeria zdjęć

 

 

Foto: Małopolski Związek Lekkiej Atletyki

PARTILLE CUP 2016 Goeteborg Szwecja

W dniach 4 – 9 lipca dziewczęta i chłopcy z klas 5 brali udział w największym turnieju piłki ręcznej na świecie – Partille Cup w Goeteborgu w Szwecji.

Partille_Cup2016_otwarcieW tym wielkim święcie handbalu uczestniczyły drużyny z 43 krajów, ponad 21000 graczy w ciągu tygodnia rozegrało 1070 meczów.
Dziewczęta grały w kategorii G12 w grupie 7 , natomiast chłopcy zostali podzieleni na 2 drużyny i grali w kategorii B12 w grupie 5 i w grupie 8

 
 

galeria zdjęć

 
Dziewczęta zmierzyły się w grupie z przeciwniczkami z Danii, Szwecji i Tajpej.

SKS Kusy – Kungälvs HK 3 8:8 SKS Kusy – Herning FH 9:19 SKS Kusy – Da-Hsin Elementary School 5:19 SKS Kusy – OV Helsingborg 7:1 SKS Kusy – Torslanda HK 3 12:15i w meczu 1/16 finału B przegrały z Mölndals HF 2 7:8

Chłopcy Kusy 2 zmierzyli się w grupie z przeciwnikami z Danii, Szwecji i Norwegii.

SKS Kusy 2 – Frogner IL 17:4 SKS Kusy – H43 Lund 3 7:11 SKS Kusy – Herning FH 2 11:9 SKS Kusy – IK Sävehof 3 3:9 SKS Kusy – Önnereds HK 2 12:22 i w meczu 1/16 finału B przegrali z Lödde Vikings HK 10:13

Chłopcy Kusy 1 zmierzyli się w grupie z przeciwnikami z Norwegii, Szwecji, Danii i Egiptu.

SKS Kusy – IFK Kristianstad 15:17 SKS Kusy – Hellerup IK 16:16 SKS Kusy – Önnereds HK 1 10:13 SKS Kusy – Lödde Vikings HK 14:19 SKS Kusy – Baekkelaget SK 9:15 SKS Kusy – Al-Shams SC 15:18i w meczu 1/16 finału B wygrali z Strandby-Elling IF 14:4 w meczu 1/8 finału B wygrali z Brabrand IF 17:11 w meczu 1/4 finału B wygrali z Herning FH 2 14:16 w meczu 1/2 finału B przegrali HK 2 Ankaret 14:19

Dla naszych młodych szczypiornistów była to wspaniała okazja do zmierzenia się z rywalami z całego świata, sprawdzenia swoich umiejętności. Mimo doznanych porażek, zebraliśmy duży bagaż doświadczeń i z optymizmem patrzymy w przyszłość.
Oprócz rywalizacji sportowej, nasza ekipa poznała Goeteborg, uczestniczyła w wspaniałej ceremonii otwarcia , bawiła się w parku rozrywki Liseberg, pojechaliśmy na wycieczkę nad Morze Północne.

Gratulacje dla zawodniczek, zawodników i trenerów

Opieka trenerska:
Katarzyna Pawłowska, Anna Burek, Kacper Król, Alina Zachwieja, Anna Sowa, Jan Sowa