• Sport w szkole

  • Turnieje międzynarodowe

  • Spotkania ze znanymi sportowcami

  • Spotkania z mistrzami

I miejsce dla naszego gimnazjum

nagrodaZ RADOŚCIĄ OGŁASZAMY, IŻ ZAJĘLIŚMY I MIEJSCE W MAŁOPOLSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM W KLASYFIKACJI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.
Nagrodę odebraliśmy 26 października 2015 r. w Nowy Sączu podczas uroczystości podsumowania współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2014/2015 r.
Wszystkim uczniom oraz trenerom, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Podsumowanie jesiennej części sezonu lekkoatletycznego

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW – podsumowanie jesiennej części sezonu lekkoatletycznego

Krótkie podsumowanie jesiennej części sezonu lekkoatletycznego młodzików 2015:

1) brązowy medal Mistrzostwa Polski Młodzików w sztafecie 4x100m – Radom ( Zych Jakub, Wieczorek Grzegorz, Golas Daniel, Szczudło Jakub) – 45,60s

sztafeta

2) 3 medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Rzeszowie:
– 2m – sztafeta 4x100m (Zych, Wieczorek, Dulemba, Szczudło)
– 3m – Serwański Adam – 110pł
– 3m – Szczudło Jakub – 300m

3) 3 medale Wojewódzkiej Gimnazjady w LA:
– 1m – sztafeta 4x100m (Zych, Wieczorek, Dulemba, Szczudło)
– 1m – Dulemba Kamil – oszczep
– 3m – Szczudło Jakub – 300m

4) 6 medali Mistrzostwa Województw Małopolskiego Młodzików – Kraków

– 1m – sztafeta 4x100m (Zych J, Wieczorek G, Golas D, Szczudło J)
– 2m – Serwańskl Adam – 110pł
– 2m – Serwański Adam – 300pł
– 3m – Chojnowski Kamil – 300pł
– 3m – Zych Jakub – 100m
– 3m – Dulemba Kamil – oszczep

X European Kids Athletics Game

W dniach 8-9.09.2015 reprezentacja ZSOS nr 1 brała udział w X edycji European Kids Athletics Game w Brnie.
W tym roku chłopców reprezentowali jedynie uczniowie Szkoły Podstawowej 91. Najlepszy wynik osiągnął Sebastian Łukasiewicz – wywalczył 7 miejsce w skoku wzwyż (rocznik 2004).
Dla wszystkich uczniów była to możliwość uczestnictwa w zawodach na najwyższym poziomie sportowym oraz nawiązania kontaktów z dziećmi z niemal całej Europy (14 krajów).

Kwalifikacje Do Mistrzostw Polski Młodzików

Pracowicie i z sukcesami spędzają początek roku szkolnego lekkoatleci naszego Gimnazjum. Dużą niespodziankę sprawili młodzicy – Kamil Dulemba oraz Grzegorz Wieczorek, którzy w swoim pierwszym starcie w 6 boju wywalczyli kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodzików (12 najlepszych z całorocznego rankingu). Kamil zdobył 2891 pkt – 8 wynik w Polsce, Grzegorz 2691pkt – 11 wynik.

Jeszcze lepiej spisali się chłopcy w sztafecie 4 x 100m. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Rzeszowie (13.09.2015) =  osiągnęli 3 wynik w kraju – 46,20s – również kwalifikując się z rankingu do MP. Sztafeta biegła w składzie J.Zych, G.Wieczorek, K. Dulemba i J. Szczudło.
Medale podczas tej imprezy wywalczyli również Jakub Szczudło na 300m – 37,97 PB – III m, Adam Serwański na 110pł – 17,99 – III m oraz Wiktor Synowiec w skoku wzwyż – III m.

II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek dla SKS Kusy

W dniu 20.09.2015  w Rudzie Śląskiej w turnieju piłki ręcznej rywalizowały drużyny młodziczek. Podopieczne trener Anny Burek zajęły II miejsce, przegrywając w finale z gospodyniami K.S Zgodą Ruda Śląska 14:8
W pokonanym polu młode szczypiornistki pokonały SPR Olkusz, Sokol Poruba z Czech, UKS Skałka Świętochłowice. Najlepszą zawodniczką uznano Alicję Chajdecką z naszego klubu.
Gratulujemy !!!
Skład zespołu stanowiły:
Natalia Jóżkowicz, Alicja Bielak, Wiktoria Płowaś, Justyna Wróbel, Monika Kapral, Weronika Kostecka, Oliwia Domagała, Alicja Chajdecka, Patrycja Jałowicka, Weronika Konieczna, Julia Siwek, Paulina Roman, Dominika Kubacka, Zuzanna Bochaczyk, Kinga Matoga.

„Srebrne UKSy”

W sobotę 12.09.2015 r. w Tarnowie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Małopolski Uczniowskich Klubów Sportowych z udziałem zespołów dziewcząt i chłopców klas VI naszej szkoły.
Wśród najlepszych zespołów Małopolski zarówno drużyna dziewcząt, pod opieką pani Katarzyny Pawłowskiej jak i zespół chłopców pod wodzą pana Łukasza Wróbla zdobyli srebrne medale i zostali V-ce mistrzami województwa. Dziewczęta uległy tylko UKS-owi z Wilczysk, natomiast chłopcy po zaciętym pojedynku przegrali jedną bramką z MKS PM Tarnów.

Skład drużyny dziewcząt: Szala Elżbieta, Chacuś Weronika, Szulda Karolina, Janus Sandra, Janus Weronika, Szulc Alicja, Ziętara Weronika, Świerczek Paulina, Kucharska Kinga, Michalec Aleksandra, Rogóż Weronika, Walczak Emilia.

Drużyna chłopców: Włodarczyk Maciej, Jarosz Filip, Pietrzak Wiktor, Szeląg Kamil, Nowak Dominik, Biliński Bartłomiej, Bieniek Krystian, Drajewicz Olaf, Włosiak Jakub, Basiaga Jakub, Smagowicz Szymon, Jelski Kacper.
Srebrne_UKSy_1 Srebrne_UKSy_2 Srebrne_UKSy_3

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W Warszawie i w Łodzi rozegrane zostały finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kadra Małopolski chłopców zdobyła złoty medal, dziewczęta zajęły ósme miejsce.

Podopieczni Bartłomieja Jarosza i Jana Sowy w finale wygrali z reprezentacją województwa opolskiego 26:20. Małopolanie rozpoczęli od remisu 20:20 z Kielcami, potem pokonali Lublin 27:15 i rozgromili Podkarpacie 30:9. W ćwierćfinale reprezentacja Małopolski pokonała reprezentację województwa lubuskiego 31:12, natomiast w półfinale Dolny Śląsk 24:23.

W kadrze Małopolski wystąpili nasi gimnazjaliści: Leon Łazarczyk, Mateusz Chojnacki, Tomasz Wojtasik (SKS Kusy).

Reprezentacja Małopolski dziewcząt rozgromiła kadrę województwa warmińsko – mazurskiego 20:3, z drużyną województwa lubuskiego wygrała 17:9 oraz uległa Mazowszu 14:17. W ćwierćfinale uległy reprezentacji kujawsko-pomorskiego 18:28, potem przegrały z kadrą województwa zachodniopomorskiego 23:29, a w meczu o siódme miejsce okazały się gorsze od Kielc, przegrywając 19:26. W kadrze dziewcząt prowadzonej przez Beatę Filip i Włodzimierza Łabno, wystąpiła Oliwia Domagała (SKS Kusy).

Gratulujemy !!!

Ogólnopolska-Olimpiada-Młodzieży Ogólnopolska-Olimpiada-Młodzieży Ogólnopolska-Olimpiada-Młodzieży Ogólnopolska-Olimpiada-Młodzieży