***

zmarł-Marek-Gonciarczyk2Z ogromną przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Gonciarczyka. Znakomitego bramkarza drużyny piłki ręcznej Hutnika Kraków z lat 70-tych i 80-tych.Pan Marek sport zaczął uprawiać w Grzegórzeckim Kraków, gdzie grał w piłkę nożną na pozycji bramkarza.
Przez moment sprawdzał się też w roli hokeisty w barwach Cracovii. Wreszcie w 1969 roku rozpoczął grę w piłkę ręczną w Garbarni Kraków. Do Hutnika trafił trzy lata później. Początkowo był … czwartym bramkarzem II-ligowca. W 1977 roku, po pięciu latach prób, zespół Hutnika do I ligi wprowadził trener Boguchwał Fulara. Już w pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej hutnicy zdobyli wicemistrzostwo kraju i Puchar Polski. Potem było jeszcze lepiej. W latach 1979 – 1981 Marek Gonciarczyk w barwach Hutnika trzy razy z rzędu zdobywał mistrzostwo Polski. W sezonie 1983/84 jego Hutnik sięgnął po brąz MP. W 1983 i 1986 ponownie po Puchar Polski. Potęgę Hutnika tworzył wspólnie m.in. z Alfredem Kałuzińskim, Janem Gmyrkiem, Jerzym Garpielem, Zbigniewem Gawlikiem, Romanem Przeniosło, Robertem Wasilewskim, Markiem Ciałowiczem, Janem Koziełem, Markiem Wiłkowskim, Mieczysławem Migasem, Zbigniewem Tomaszewskim, Markiem Pawłowskim oraz oczywiście trenerem Boguchwałem Fularą.
Marek Gonciarczyk był 70-krotnym reprezentantem Polski, w tym 18 razy zagrał w pierwszej reprezentacji seniorów w latach 1981-1983. Uczestniczył m.in. w wygranych przez Polskę el.MŚ we Francji w 1981 roku. Karierę sportową kończył u schyłku lat 80-tych w Bocheńskim KS. Później przez wiele lat był nauczycielem w-f w SP nr 91 i Gimnazjum nr 47 na os. Handlowym jednocześnie trenerem SKS Kusy .
Był koordynatorem ds. młodzieżowych i trenerem chłopców z rocznika 1975 w Hutniku, asystentem Jana Gmyrka i Zbigniewa Podolskiego w Hutniku oraz Wojciecha Miodońskiego i Fulary w AZS Kraków, samodzielnym szkoleniowcem tego ostatniego klubu, a także wiceprezesem KOZPR.

Prezes klubu SKS Kusy, trenerzy, oraz zawodnicy składają rodzinie i bliskim Pana Marka najszczersze kondolencje.

Cześć Jego Pamięci!

Pogrzeb odbędzie się w wtorek 12.12.2017 r. o godz. 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.