Szkoła Podstawowa Nr 91 szkoła sportowa Kraków

Szkoła Podstawowa nr 91 im. Janusza Kusocińskiego
w Krakowie

31-935 Kraków   os. Handlowe 4   telefon: 12-644-24-75   e-mail: sekretariat@zsos1.pl


« powrót główna

Prezentacje projektów edukacyjnych

PREZENTACJE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2016/2017 galeria zdjęć

Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod kształcenia. Od 1 września 2009 roku w gimnazjach, według nowej podstawy programowej, każdy uczeń musi wziąć udział przynajmniej w jednym projekcie.

W ostatnim tygodniu marca uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy podczas realizowania projektów edukacyjnych.

Na spotkaniu w poniedziałek mogliśmy zobaczyć projekty, takie jak muzyczny pt. „Zespół Dżem i poezja śpiewana”, podczas którego można było usłyszeć kilka utworów wykonanych przez uczennice klasy 2a, także projekt z religii „Kościoły Nowej Huty”, w którym uczniowie zaprezentowali prezentację multimedialną. W czwartek mogliśmy zobaczyć efekty pracy projektu z matematyki pt„Czy matematyka pomaga w grach strategicznych?”, podczas którego uczniowie przeprowadzili grę planszową oraz „Czego możemy dowiedzieć się od starożytnych mędrców?”, w którym przybliżono najważniejsze sylwetki znanych badaczy z epoki starożytnej. Pojawił się również projekt z języka polskiego „Jakie nazwy własne obiektów handlowo-usługowych spotykamy w Nowej Hucie?”, gdzie uczniowie przedstawiali samodzielnie przygotowane wywiady. Dużym zainteresowaniem cieszył się również projekt z geografii pt „Największy odkrywca wszechświata – teleskop kosmiczny Hubblea” oraz z języka francuskiego „Kulinaria w języku i kulturze francuskiej” podczas którego można było spróbować specjałów francuskich.

Chłopcy z klasy 2a podczas prezentacji projektu z języka angielskiego pt „Discover London” – Londyn i jego tajemnice” nie tylko w ciekawy sposób opowiadali o Londynie ale również częstowali herbatką. Z kolei grupa z geografii przedstawiła projekt „Wpływ klimatu na życie mieszkańców Australii”. Czwartkowe popołudnie wypełniły dwa projekty muzyczny pt: „Zespół Queen- fakty a mity” oraz fizyczny „Co Cię przeraża, a co zachwyca?- czyli ciekawe zjawiska fizyczne”.

Tydzień projektów edukacyjnych był inspirujący i ciekawy. Dostarczył widowni ogromną porcję wiedzy, a ponadto otworzył drzwi do własnych poszukiwań i działań. Pozwolił gimnazjalistom wykazać się różnymi umiejętnościami, pokazał ich pracowitość, inicjatywę i zainteresowania. Niewątpliwie przyniósł satysfakcję zarówno uczniom, jak i ich opiekunom. Zainteresowanych zapraszam do galerii. galeria zdjęć

strzałka do góry

Osób online: 1