Szkoła Podstawowa Nr 91 szkoła sportowa Kraków

Szkoła Podstawowa nr 91 im. Janusza Kusocińskiego
w Krakowie

31-935 Kraków   os. Handlowe 4   telefon: 12-644-24-75   e-mail: sekretariat@zsos1.pl


« powrót główna

Pedagog szkolny (Aktualności)

10.04.2018

KONKURS PLASTYCZNY
Klasy I-V
Zachęcam do wykonania wspólnej pracy rodzinnej.
Każdy uczeń wraz z rodzicami, rodzeństwem lub opiekunami wykonuje jedną pracę. Najlepsze prace z klas I – V wezmą udział w konkursie, którego organizatorem jest Zespół ds. Działań Lokalnych nr 4 działający w ramach Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w partnerstwie z Radą Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa.

Temat prac konkursowych brzmi: „Bądźmy wrażliwi”. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną
w dowolnej technice w formacie nie mniejszym niż A4 (210 mm x 297 mm) i nie większym
niż A3 (297 mm x 420 mm). Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, wg oryginalnego pomysłu, wcześniej nieopublikowanymi.
Każdy uczestnik konkursu powinien czytelnie na odwrocie podpisać swoją prace - imię i nazwisko, wiek i nazwa szkoły oraz opatrzeć tytułem „Bądźmy wrażliwi”. Dane te będą służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu. Prace nie podpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez informację zamieszczoną w dniu 5 czerwca 2017 r. na stronie Rady Dzielnicy XVIII: www.dzielnica18.krakow.pl, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Krakowie, www.poradnia4.krakow.pl oraz na stronie https://m.facebook.com/badzmywrazliwi Wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca 2018 r. w trakcie imprezy plenerowej zorganizowanej z okazji Dni Nowej Huty.

Organizatorzy przewidują przyznanie atrakcyjnych nagród.
Regulamin konkursu dostępny: http://www.dzielnica18.krakow.pl/pdf/inne/regulamin%20konkursu2.pdf

Konkurs literacki klasy VI, VII i Gimnazjum

Praca konkursowa powinna być wykonana przez ucznia z kl. VI-VII Szkół Podstawowych lub z kl. II-III Gimnazjum, samodzielnie.
Praca konkursowa ma mieć wyłącznie formę opowiadania lub eseju.
Praca literacka nie może być dłuższa niż 6 000 znaków.
Każda z prac powinna po tekście właściwym zawierać metryczką z danymi: imię i nazwisko, wiek i nazwa szkoły lub przedszkola oraz opatrzeć tytułem „Bądźmy wrażliwi”. Dane te będą służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu. Prace niepodpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
Prace literackie zostają przekazane do pedagogów szkół, a następnie po wstępnej analizie 10 najwyżej ocenionych prac z danej placówki powinna zostać przekazana zbiorczo na adres: ppp-4@wp.pl. w dniach 7-8 maj 2018 r. W tytule e-mail powinno zostać zawarte hasło „Bądźmy wrażliwi” oraz numer szkoły. Prace przekazane po tym terminie nie będą ocenione przez Jury.
Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie niezakwalifikowanie pracy do konkursu lub utratę prawa do nagrody.


01.12.2017

Regulamin konkursu profilaktycznego pt. "BEZPIECZNA SIEĆ"
Adresowanego do uczniów klas IV – VI Szkół Podstawowych Województwa Małopolskiego,
organizowanego przez Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień,
Finansowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach zadania publicznego „Ochrona i promocja zdrowia, w tym działalność lecznicza w rozumieniu ustawy z dnia 15.04.2011 o działalności leczniczej” Regulamin konkursu profilaktycznego

30.11.2017

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE


21.11.2017

WARSZTATY BIBLIOTECZNE

Na podstawie opowiadania Ewy Stadtmuller
"Trzy gwiazdki szczęścia"

ZAPRASZAMY

Chętnych uczniów w dn. 27.11.2017 (poniedziałek) o godz. 1330 na warsztaty wykonywania gwiazdek bożonarodzeniowych metodą quillingu.

Zapisy w bibliotece!

Należy przynieść:

 • kolorowy papier dwustronny
 • klej
 • nożyczki
 • dobry humor i chęć do pracy :-)

Zapraszają: p. Kasia Kisiel, p. Anna Majchrowska-Bar


10.11.2017

Polecamy – Dworek Białoprądnicki

Strefa Rodzica

Strefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę!

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń, jaką jest „Strefa Rodzica”, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Strefa ma charakter aktywnej i otwartej współpracy - jest miejscem wymiany informacji i doświadczeń. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych. Spotkania mają charakter otwarty. Wstęp to symboliczne 1 zł.

Drodzy Rodzice, ta Strefa jest dla Was i razem z Wami chcemy ją tworzyć :)

Serdecznie zapraszamy!

W sezonie 2017/2018 spotykamy się aż 3 razy w tygodniu. We wtorki - fitness dla mam i kobiet w ciąży, w środy - spotkania ze specjalistami, a w czwartki - zajęcia ogólnorozwojowe dla maluszków.

Więcej informacji:

dworek.eu Strefa Rodzica

10.11.2017

Strefa Nastolatka

Jeśli masz "naście lat", coś Cię gnębi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi
lub masz innym problem w domu czy w szkole, z którym nie potrafisz sobie poradzić - przyjdź do Strefy Nastolatka w Dworku Białoprądnickim.

To przyjazne miejsce, w którym możesz anonimowo i bezpłatnie uzyskać życzliwą i fachową pomoc w trudnych sytuacjach.

Jesteś rodzicem i nie wiesz "jak ugryźć" problem? Też będziesz mile widziany!
Strefa otwarta jest w środy i w piątki.

Więcej informacji:

MOPS KRAKÓW Strefa Nastolatka

04.09.2017

Witamy po wakacjach :)23.06.2017

WAKACJE :)21.06.2017

"Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO"

W środę od wczesnych godzin porannych ... :) kręciliśmy na basenie szkolnym klip do konkursu organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Bardzo - Bardzo DZIĘKUJĘ panu Łukaszowi Schinohlowi za czas, profesjonalizm i reżyserię:) Aktorom : Tatianie Barnowskiej i Kasi Mercie II A oraz Bartkowi Bąkowi III A i Konradowi Leśniakowi III C za zaangażowanie:) i dobrą zabawę!

Joanna Gondek

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.


galeria zdjęć         Bezpieczna Woda w ZSOS1 Kraków   film20.06.2017

KONKURS WAKACYJNY

Zbliżają się wakacje ...tak tak to już TYLKO 3 dni :) a my Chcemy zaproponować Wam konkurs wakacyjny, który jest punktem startowym Kampanii PISZ TEKSTY NIE HEJTY. Konkurs polega na stworzeniu własnego tekstu piosenki o tytule 'Mam swoją wartość'. Spośród wszystkich nadesłanych tekstów, powołana komisja konkursowa wybierze maksymalnie sześć tekstów, na które będzie można głosować poprzez profil facebookowy. Na trzy najlepsze teksty czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegóły Konkursu w ramach Kampanii 'Pisz teksty nie hejty' >> tutaj

14.06.2017

:)05.06.2017

GALERIA ZDJĘĆ Z DNIA DZIECKA 2017 W ZSOS NR 1

galeria zdjęć


galeria zdjęć "Tajemniczy Ogród w reżyserii pani Magdy Guzik-Jurkowskiej"01.06.2017

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji DNIA DZIECKA, życzymy WAM ...szczęśliwego dzieciństwa, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń, mądrych, przyjaznych dorosłych oraz spełnienia najskrytszych marzeń!!!

Nasze drogie dzieciaki, te małe i te duże pamiętajcie, że najważniejsze to to, aby trochę dziec­ka w so­bie zawsze mieć.

W tym wyjątkowym dla Was dniu, zapraszamy Was na:

Festiwal Teatralno-Filmowy OFF CAMERAZSOS1 w ramach którego obejrzycie hity kina światowego, zobaczycie przedstawienie w wykonaniu kolegów i koleżanek z klas 5, w reżyserii pani Magdy Guzik-Jurkowskiej - "Tajemniczy Ogród", zjecie przepyszną PIZZĘ - od Rady Rodziców oraz jak przystało na sportową szkołę zmierzycie się z nauczycielami w grze w DWA OGNIE - pan Grzesiek na szczęście zaproponował dwie wersje :

Wersja LIGHT (czyli Gladiatorzy) to mecz z reprezentacją klas VI SP i I Gimnazjum. Natomiast kategoria HARD (czyli Kamikadze) to pojedynek z uczniowskimi "starszakami" - drużyna samorządu z klas II i III gimnazjum.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!! pani Monika & pani Joannagaleria zdjęć


27.05.2017

Nie ma "Lipy" w ZSOS1

BARDZO - BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM oraz NAUCZYCIELOM, którzy wzięli udział w zbiórce artykułów papierniczych dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową - KOLIBER, w ramach Tygodnia Dobrych Uczynków:) Ilość zebranych przedmiotów, przerosła nasze oczekiwania!!!

"Nie ma LIPY w ZSOS1 :)"

19 MAJA w dniu Dobrych Uczynków przed szkołą posadziliśmy DRZEWO DOBRYCH UCZYNKÓW ZSOS1 :) Ponieważ, akacja bardzo nam się spodobała, postanowiłyśmy z panią Moniką przedłużyć czas jej trwania do końca roku szkolnego :) Czyli od poniedziałku zaczynamy kolejny TYDZIEŃ DOBRA!!! :)
          galeria zdjęć

21.05.2017

Bezpieczeństwo na drodze zależy od Ciebie

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie oraz Wydział Ruchu Drogowego KMP w Krakowie zapraszają do udziału w akcji "Bezpieczeństwo na drodze zależy od Ciebie".


12.05.2017

TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 15-19.05.2017 w ZSOS 1

W dniach 15-19 maja 2017 będziemy obchodzić w Szkole Podstawowej nr 91 oraz w Gimnazjum nr 47 - Tydzień Dobrych Uczynków. Pomysłodawcą akcji światowej jest Shari Arison, kobieta biznesu i filantropka. W Polsce Dzień Dobrych Uczynków, obchodzimy 19 MAJA. Jest to święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą akcji w Polsce jest Fundacja Ekologiczna ARKA, która od 2004 roku zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.

W TYGODNIU DOBRYCH UCZYNKÓW PLANUJEMY:

Zbiórkę artykułów papierniczych dla Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową – Koliber, w ramach wolontariatu nasza uczennica Weronika Konieczna z klasy III B Gimnazjum prowadzi warsztaty na oddziale onkologicznym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Sadzenie „Drzewa dobrych uczynków” - lipa ufundowana przez Radę Rodziców – dziękujemy!!!

DOŁĄCZ DO NAS – SZKOŁA SPORTOWA MIEJSCEM DOBRYCH UCZYNKÓW!!! :)


28.04.2017

ŚWIETLICA FAMILKA

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie "Pro Familia" od dnia 1 marca br. realizuje projekt finansowany przez Gminę Miejska Kraków.
Jest to Placówka Wsparcia Dziennego inaczej nazywana Świetlicą Familką.
Siedziba świetlicy jest na os. Górali 15 w Krakowie.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat do zapisów i uczęszczania do świetlicy. Zapisy i informacje dostępne pod numerem tel. 784 305 610 lub profamilia@profamilia.pl.
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi również w godzinach pracy świetlicy aby zapoznali się z jej funkcjonowaniem przed zapisaniem dziecka.
ŚWIETLICA CZYNNA JEST GODZINACH:
Poniedziałek 800 - 1200 ( OD 15 MAJA BR. CZYNNA BĘDZIE W GODZINACH 1300 - 1700)
Wtorek 1200 - 1600
Środa 1300 - 1700
Czwartek 800 - 1200
Piątek 800 - 1200
Świetlica czynna jest w każdy dzień roboczy oraz w wakacje. W okresie wakacji świetlica będzie czynna w godzinach od 900 - 1300.
Pobyt dziecka w świetlicy jest NIEODPŁATNY. Codzienne relacje z działań świetlicy dostępne na profilu FB

facebook.com/stowarzyszenieprofamilia

Zapraszamy!


19.04.2017

DOMOWE PARTNERSTWO

Małopolski Ośrodek Fundacji Praesterno zaprasza rodziców nastolatków do udziału w kolejnej edycji bezpłatnego programu wsparcia "Domowe Partnerstwo".
Zajęcia skierowane są do osób, które niepokoją się zachowaniem swojego nastoletniego dziecka i pragną pomóc mu w pokojnym przejściu przez okres dojrzewania.
Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się 13.05.2017 (sobota).
Zapisy pod numerem tel. (12) 418 08 11.
Więcej informacji: krakow.praesterno.pl/portfolio-item/domowe-partnerstwo

Gorąco zapraszamy!

* Autorski program Fundacji Praesterno "Program Przeciwdziałania Młodzieżowej Patologii" znajduje się na liście rekomendowanych programów profilaktycznych Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz został umieszczony w europejskiej bazie programów EDDRA (Exchange On Drug Demand Reduction Action).


10.04.2017


22.03.2017

"Mój szczęśliwy dom" - konkurs!

 1. Organizatorem konkursu jest Zespół ds. Działań Lokalnych nr 4 działający w ramach Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w partnerstwie z Radą Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa.
 2. Temat prac konkursowych brzmi: "Mój szczęśliwy dom".
 3. Prace konkursowe należy złożyć u pedagoga, do dnia 11 kwietnia 2017 roku.
 4. Praca konkursowa dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej, ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnej technice w formacie A3.
 5. Praca konkursowa – dla uczniów klas IV-VI Szkół Podstawowych i uczniów Szkół Gimnazjalnych – ma być pracą w formie komiksu w formacie A4 (max. 5 stron), wykonanym dowolną techniką plastyczną lub pracą literacką (opowiadanie lub wiersz) zawierającą max. 6 000 znaków ***Prace pisemne muszą być napisane na komputerze i wydrukowane przekazane do pedagoga. Standard strony: A4, czcionka 12 Times New Roman, 1,5 linii odstępu między wierszami.
 6. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, wg oryginalnego pomysłu, wcześniej nieopublikowanymi.
 7. Każdy uczeń może przekazać tylko jedną pracę.
 8. W konkursie mogą brać udział dzieci wraz z najbliższymi członkami rodziny (rodzeństwem oraz opiekunami prawnymi) wyłącznie osobiście.
 9. Każdy uczestnik konkursu powinien czytelnie podpisać swoja prace - imię i nazwisko, wiek i nazwa szkoły lub przedszkola oraz opatrzeć tytułem "Mój szczęśliwy dom". Dane te będą służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu. Prace nie podpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
 10. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
  Wyniki konkursu i nagrody
 1. Jury powołane przez organizatora oceni otrzymane prace w dniach 26 kwietnia 2017 r. – 5.05.2017 r. i zamieści max 10 najwyżej ocenionych prac z każdej kategorii na stronie m.facebook.com/mojszczesliwydom do 8.05.2017 r.
 2. W okresie od. 8.05.2017 r. do 22.05.2017 r. prace będą oceniane przez użytkowników Facebook.
 3. Ostateczna ocena prac nastąpi w dniach 23.05.2017- 02.06.2017 r. będzie składową punktów zebranych w wyniku głosowania internautów oraz oceny jury w stosunku 50/50 %.
Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, oryginalność i walory plastyczne i literackie pracy.
WYNIKI KONKURSU – 5 czerwca 2017 r.
WRĘCZENIE NAGRÓD - odbędzie się 10 czerwca 2017 r. w trakcie imprezy plenerowej zorganizowanej z okazji Dni Nowej Huty na terenach zielonych pomiędzy NCK a os. Centrum E.
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU :) CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY :)


17.03.2017

– MAŁY DIETETYK – warsztaty dla uczniów klas 1-2 SP

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty z edukacji żywieniowej – jest to cykl warsztatów dla uczniów i rodziców , tematyka skupia się wokół wybranych grup produktów, omawiane są zasady prawidłowej diety, uczniów zachęca się do poznawania nowych smaków. Warsztaty prowadzone są przez panią Patrycję Nowobilską specjalistkę żywienia człowieka – NowoDietica Centrum Dietoterapii.

galeria zdjęć


14.03.2017

AKCJA POMOCY HOSPICJUM dla DZIECI w KRAKOWIE im. Ks Józefa Tischnera

Fundacja Garda w dniach 15.03.2017-28.03.2017 organizuje zbiórkę książek, które zostaną wystawione na licytację.

80% uzyskanych pieniędzy zostanie przekazane Hospicjum.

20% zostanie przeznaczone na cele statutowe Fundacji Garda.

Osoby, które chcą przyłączyć się do akcji, mogą przynieść książki /wydane po 2005 r./ do pedagoga szkolnego.


06.03.2017

KONKURS #Antydopalacze

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych uczniów GIMNAZJUM do udziału w konkursie:

Szczegółowe informacje – p. Joanna Gondek oraz p. Michał Wojtusik.
Pomoc techniczna – p.Michał :)
ZGŁOSZENIA DO 17 KWIETNIA!


17.02.2017

Zapraszamy do zapoznania się z prezentowanymi materiałami:

 1. Podstawy bezpieczeństwa w internecie
 2. Szkodliwe treści
 3. Serwisy społecznościowe i ochrona prywatności
 4. Relacje w sieci i cyberprzemoc
 5. Zakupy online i nadużywanie internetu
 6. Zapraszamy na filmową relację z rozegranej w dniach 20-24 lutego gry szkolnej "MYSZ w SIECI". 20 uczniów klasy 6c ze Szkoły Podstawowej nr 91, wcieliło się w tropicieli "Myszy", która w różnych miejscach szkoły ukryła quizy,łamigłówki i krzyżówki do rozwiązania. W trakcie gry uczestnicy mieli odnaleźć i wypełnić czekające na nich zadania. Dziękujemy za zabawę wszystkim klasom, klasie 6 c dodatkowo za udział w filmiku. Panu Łukaszowi Schinohlowi za profesjonalne nagranie i poświęcony czas:)
  film

  Joanna Gondek & Monika Noga


07.02.2017

DBI 2017

W 2017 roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 7 lutego pod hasłem: "Razem zmieniamy internet na lepsze", w ZSOS 1 obchody DBI zostały zaplanowane w dniach : 20.02-24.02.2017.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) - realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji Annę Streżyńską, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.

W tym roku mamy dla WAS : warsztaty, konkursy, spotkania …poniżej lista akcji DBI 2017:

 1. Warsztaty z zakresu Cyberprzemocy - klasy 4-6 Szkoły Podstawowej
 2. Prowadzenie Policja VIII KP Kraków
 3. Warsztaty z zakresu Cyberprzemocy - klasy I i III Gimnazjum
 4. Prowadzenie Policja VIII KP Kraków
 5. Warsztaty Social Media - klasy II Gimnazjum -€“ marzec 2017
 6. Warsztaty dla rodziców uczniów klasu II Gimnazjum
 7. "Social Media"
 8. Bezpeiczny INTERNET - zajęcia warsztatowe na lekcjach informatyki:
 9. Klasy 4-6SP - nauczyciele informatyki Klasy I-III GIM - nauczyciele informatyki
 10. Tydzień BEZPIECZNEGO INTERNETU - quizy, konkursy, zagadki, krzyżówki - SafeSIEĆ
  "Potyczki klas" - prowadzenie pedagodzy szkolni
 11. Udział w konkursie Fundacji Orange
 12. Klasy 1-3 Szkoły Podstawowej - konkurs plastyczny:
 13. Tematyka klasy 1: "Elementarz dla dzieci w sieci, czyli co każde dziecko o SIECI wiedzieć powinno" Tematyka klasy 2: "INTERNET to..."
  Tematyka klasy 3: "Jak wygląda WIRUS komputerowy?"
 14. "Terenowa gra szkolna - MYSZ w sieci"
 15. Plakaty informacyjne w szkole.

27.01.2017

Ferie 2017

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE – PORADY!

Na świeżym powietrzu:
 • ubierz się ciepło
 • nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu jezdni
 • nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne ( jeziora, rzeki, strumyki)
 • zachowaj rozsądek w sportach zimowych
 • bądź widoczny na jezdni – miej "odblaski"
UWAŻAJ!
 • nie ufaj obcym
 • nie podchodź do dzikich zwierząt
 • nie oddalaj się od grupy na wycieczkach, na stoku
W chorobie:
 • lecz nawet lekkie przeziębienia
 • korzystaj z rady i pomocy lekarza – on jest po to aby Ci pomóc

Informacje dotyczące przebiegu wypoczynku można ponadto uzyskać w:

 • Kuratorium Oświaty w Krakowie tel. 12/392-14-13, 12/392-14-16 poniedziałek od 9:00 do 17:00, wtorek-piątek od 7:30 do 15:30 Zastrzeżenia można również zgłaszać drogą elektroniczną: wieslawa.latka@kuratorium.krakow.pl
 • Komendzie Wojewódzkiej Policji tel. 997, 112, 12/615-29-05, 12/615-41-44 – bezpieczeństwo przewozów dzieci
 • Wojewódzkiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej tel. 12/639-91-00 – zabezpieczenie przeciwpożarowe
 • Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym tel. 18/206-15-50 – bezpieczeństwo na terenach górskich
 • Centralnym Rejestrze Zezwoleń Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Ministerstwa Gospodarki tel. 22/693-46-47, lub Zespole ds. Usług Turystycznych w Departamencie Promocji, Turystyki i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego woj. małopolskiego tel. 12/630-33-61 – informacja dotycząca organizatorów wypoczynku (np. biur podróży)
 • Krakowskiej Izbie Turystyki tel. 12/429-44-50 – informacja o podmiotach gospodarczych działających w branży obsługi ruchu turystycznego.


23.12.2016

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!

Serdecznie WAM DZIĘKUJEMY za „wielkie serce” i włączenie się w zbiórkę żywności dla rodzin z naszej szkoły. Pragniemy poinformować, że przygotowałyśmy osiem świątecznych paczek :)

pani Monika & pani Joanna


01.12.2016

W dniach 5 – 16 grudnia 2016 roku odbędzie się w szkole Świąteczna Zbiórka Żywności, z przeznaczeniem dla rodzin potrzebujących wsparcia z naszej szkoły.

Zbieramy trwałe produkty spożywcze m.in. płatki kukurydziane, cukier, ryż, olej, herbatę, konserwy, dżem, słodycze oraz środki czystości (proszki, płyny itp.)
Miejsce zbiórki: koszyk przy wejściu do szkoły, pokój pedagoga szkolnego.

Dziękujemy za pomoc!!!.
Samorząd szkolny i pedagodzy szkolni – pani Monika & pani Joanna :) ho ho ho


28.11.2016

"Fruwająca Miejscówka" zaprasza do grupy animacyjno - socjoterapeutycznej


21.11.2016

PROJEKT : "Aktywnie przeciw przemocy II", w ramach którego prowadzone są badania dotyczące diagnozy zjawiska przemocy w rodzinie na terenie Miasta Krakowa

Projekt realizuje: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie oraz firma badawcza Synergia Badania Analizy Doradztwo z Gostynina.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Zapraszamy Mieszkańców Krakowa do udziału w spotkaniach, w czasie których odbędą się dyskusje dotyczące problemów przemocy w rodzinie. Spotkania będą częścią badań, mających na celu oszacowanie zasięgu zjawiska przemocy w rodzinie na terenie Krakowa oraz poznanie opinii mieszkańców i specjalistów na temat przemocy w rodzinie.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich Mieszkańców Krakowa w wieku pow. 18 lat, zarówno kobiet jak i mężczyzn, niezależnie od statusu zawodowego i materialnego, bez względu na to czy kiedykolwiek doświadczyli przemocy bądź korzystali z pomocy MOPS bądź instytucji pomagających osobom doświadczającym przemocy.

Spotkania z mieszkańcami Krakowa odbędą się:
 • 29 listopada 2016r. o godz. 1530 i 1800
 • 30 listopada 2016r. o godz. 1530 i 1800
 • 01 grudnia 2016r. o godz. 1800
w sali przy ul. Szujskiego 11/5

Spotkanie potrwa max 2h. Udział w nim weźmie max 10 osób. Uczestnikom zapewniamy ciastka oraz napoje.

Osoby biorące udział w spotkaniu otrzymają gratyfikację pieniężną 50zł.

SPOTKANIE POPROWADZI MODERATOR FIRMY SYNERGIA W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz zgłoszenia udziału w spotkaniu, prosimy o kontakt z koordynatorem projektu:
Tel: 505 028 046
e-mail: biuro@synergia-poland.com.pl


15.11.2016

"

15 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej i Gimnazjum, odbyły się warsztaty dla dzieci klas 3-6 SP oraz 2 GIM, prowadzone przez panią Patrycję Nowobilską inż. żywienia człowieka oraz pana Macieja Wielgosza – dietetyka sportowego z Poradni dietetycznej "eMBe". Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu "Smacznie, zdrowo, wartościowo". Głównym celem zajęć było dostarczenie dzieciom wiedzy z zakresu teoretycznych i praktycznych umiejętności planowania racjonalnego żywienia oraz przygotowywania posiłków zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi. Przedstawione zostały kwestie dotyczące wpływu diety na wyniki szkolne, utrzymanie sylwetki i prawidłowej masy ciała. W ramach warsztatów uczniowie:
 • poznali zasady prawidłowego odżywiania,
 • rozwiązywali zagadki,
 • rozwijali wyobraźnię żywieniową,
 • zapoznali się z pokarmami, które są źródłem witamin i minerałów,
Uczniowie klasy 3 a w ramach warsztatów przygotowywali "zdrowe kanapki". :)

galeria zdjęć

07.11.2016

W imieniu grupy organizacji edukacyjno-wychowawczych serdecznie zapraszamy na 2 Krakowską Konferencję Rodzinną:

2 Krakowska Konferencja Rodzinna

Niedziela 20 listopada 2016, godz.1600 – 2000.
Akademia Ignatianum - Kraków, ul. Kopernika 26

I. RODZICE I DOROŚLI: Wychowanie świadome i odpowiedzialne – co oznacza dzisiaj? Inspiracje

Wystąpienia i panel dyskusyjny. Będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytania:
 • Wychowanie dziecka to świadomie kształtowanie czy tylko towarzyszenie mu w rozwoju?
 • Co w wychowaniu jest najważniejsze?
 • Jak być autorytetem dla swoich dzieci? Jak go rozumieć?
 • Jak pomagać dzieciom dojrzewać do miłości?
 • Gdzie szukać sprzymierzeńców w odpowiedzialnym wychowaniu dzieci?

Prelegenci:

Przemysław Babiarz – aktor, dziennikarz, trzykrotny laureat nagrody „Telekamery", Warszawa

Tomasz Budzyński – muzyk, malarz, poeta, legenda polskiego rocka, współautor książki "Miłość", Poznań

Ewa Pohorecka – psycholog, dyrektor Specjalistycznej Poradni Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, Kraków

Albin Wróblewski – prezes Fundacji Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II, trener programu Archipelag Skarbów, Kraków. Prezentacja wskazań do skutecznych działań wychowawczych, wynikających z najnowszych badań przeprowadzonych na grupie kilkunastu tysięcy gimnazjalistów z całego kraju przez zespół warszawskiego Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) pod kierunkiem dra Szymona Grzelaka.

II. MŁODZIEŻ: Mam talent i nie zawaham się go użyć

Intrygujące warsztaty dla młodzieży w wieku gimnazjalno-licealnym poprowadzą liderzy Młodzieżowego Klubu Środowiskowego GRUPKA z Krakowa. Zapraszamy nastolatków, gwarantujemy dużo impulsów do „uwalniania" talentów w sobie.

III. DZIECI.

W trakcie wystąpień i dyskusji dla rodziców dzieci przebywają w osobnych salach, gdzie mają zapewnioną fachową opiekę i zorganizowane interesujące zabawy. Będą też przygotowywane do muzycznego finału konferencji. Sposób opieki nad bardzo małymi dziećmi i niemowlętami do indywidualnego uzgodnienia z organizatorami. Oprócz opiekunek gwarantowanych przez organizatorów możliwa też pomoc opiekunki znanej dziecku - cioci, babci, starszego rodzeństwa. W Akademii Ignatianum jest dużo przestrzeni - można jednocześnie słuchać wystąpień i np. opiekować się dzieckiem w wózku, łatwy jest też nadzór rodziców nad równoległymi zajęciami dla dzieci.

FINAŁ

Zakończeniem konferencji w godz. 19:15 - 20:00 będzie koncert i wspólne śpiewanie pt. „Rodzina = dobra marka". Poprowadzi je grupa muzyków i zespół muzycznie uzdolnionych dzieci-uczestników konferencji. Wsparcia muzyczno-wokalnego udzieli nam także Tomasz Budzyński.

ZGŁOSZENIA – mailem na adres: biuro@schdw.org.pl

Prosimy podać imiona i nazwiska zgłaszanych osób dorosłych oraz imiona i wiek każdego dziecka.

Uczestniczyć w konferencji można tylko po otrzymaniu mailowego potwierdzenia ze strony organizatorów o przyjęciu zgłoszenia i dopisaniu do listy uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc dla osób dorosłych jest ograniczona do ok. 250. Kontakt tel.: 12 430 31 45 (biuro SChDW), kom: 792 768002

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale mile widzimy „wkład własny" w postaci czegoś nadającego się do wspólnego posiłku w trakcie przerwy na poczęstunek.

Szczegółowe informacje organizacyjne będą wysyłane osobom zgłoszonym do udziału w konferencji.

Organizatorzy konferencji:

Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania, Kraków Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe, Warszawa Instytut Rozwoju Społecznego, Kraków Młodzieżowy Klub Środowiskowy GRUPKA, Kraków Koalicja Obywatelska DLA RODZINY

Konferencja jest sfinansowana przez United States Conference of Catholic Bishops w ramach projektu "Promocja szkół katolickich i wartości rodzinnych".
Aktualności starsze 30.09.2016 więcej >>strzałka do góry

Osób online: 1