ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI – WOLONTARIAT 2016

dscn0160-2W ostatni weekend 25 – 27 listopada 2016 roku młodzież ze sportowego Gimnazjum nr 47 w Krakowie oraz ze sportowej Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie włączyła się w ogólnopolską akcję wolontariatu zorganizowaną przez Bank Żywności w Krakowie.
Celem tej akcji było pozyskanie pełnowartościowej żywności, najczęściej tej o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. Wolontariusze mieli za zadania zachęcić klientów marketu Auchan w M1 do zakupu i nieodpłatnego ofiarowania towarów. Udawało się to wspaniale, ale tylko dlatego że z twarzy nastolatków nie znikały uśmiechy.
Uczniowie rozdawali ulotki informacyjne, sortowali towary, a przede wszystkim przekonywali krakowian, że warto pomagać innym. Trwająca nieprzerwanie od ośmiu lat współpraca z organizacją pożytku publicznego – jaką jest Bank Żywności w Krakowie – była ponadto okazją do sprawdzenia samego siebie: w jakim stopniu umiem działać razem z innymi? Czy nie są mi obce postawy prospołeczne? Na ile bliska jest mi idea wolontariatu? Wolontariat stwarza okazję, by szukać odpowiedzi na te i tym podobne pytania.
Wszystkie zebrane towary trafią jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia do najbardziej potrzebujących: do osób starszych, samotnych, do rodzin wielodzietnych. By dla nich święta też były radosne.

Na zdjęciach: gimnazjaliści z Gimnazjum nr 47 i dziewczęta z klasy VI C ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie.

galeria zdjęć