Szkoła Podstawowa nr 91 im. Janusza Kusocińskiego
w Krakowie

31-935 Kraków   os. Handlowe 4   telefon: 12-644-24-75   e-mail: sekretariat@zsos1.pl


« powrót główna

ERSMUS+ w 2016 roku

Rok 2016 był niespodziewanie zaskakujący oraz ciekawy.

Uczestnicy projektu ERASMUS+ w grudniu odwiedzili Normandię, gdzie przez pięć dni uczestniczyli w działaniach projektowych polegających na budowaniu międzynarodowych zespołów oraz umacnianiu więzi społecznych.
Pośród proponowanych aktywności znalazły się m.in. zajęcia kulinarne, poprzedzone wizytą w ekologicznym gospodarstwie (farmie) oraz projektowaniem kucharskich nakryć głowy.
Odbyły się również zajęcia artystyczne, których efektem stały się finezyjne podkładki pod zastawę stołu a także pieczołowicie dopracowane menu kolacyjne.
Uczniowie ze szkół angielskiej i polskiej mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych francuskich rówieśników.
Wprowadzeni zostali w arkana pracy opiekunów niemowląt, osób starszych, czy też niepełnosprawnych.
Podróże po regionie były doskonałą okazją do zgłębienia historii regionu oraz poznania zależności geograficznych.
Uczniowie odwiedzili sławną górę Mont St. Michelle, Paryż, stolicę Francji a także mniejsze miejscowości oddające doskonale charakter poznanej części świata.
Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnych zajęć oraz rozmów, m.in. na temat stereotypów, ich znaczenia, konsekwencji oraz słuszności. Zajęcia były wszechstronne i różnorodne: od tworzenia plakatów projektowych, poprzez kreślenie na niebie wzorów zbudowanymi wcześniej latawcami, łucznictwo, tai-chi, aż po hipoterapię oraz aktywności sportowe na urzekającym normandzkim wybrzeżu.
Podsumowaniem spotkania we Francji była uroczysta kolacja, na której mozna było zapoznać się z normandzkim folklorem, potrawami, strojami oraz zwyczajami.
Młodzi adepci wykonali hymn projektu, który spotkał się bardzo dobrym przyjęciem ze strony gości. Wspólnie spędzony czas trwale zapisał się w pamięci zarówno uczniów jak i opiekunów projektu.

galeria zdjęć Filmy
strzałka do góry

Osób online: 1