Szkoła Podstawowa Nr 91 szkoła sportowa Kraków

Szkoła Podstawowa nr 91 im. Janusza Kusocińskiego
w Krakowie

31-935 Kraków   os. Handlowe 4   telefon: 12-644-24-75   e-mail: sekretariat@zsos1.pl


« powrót główna

Erasmus+ w naszej szkole

Aktualności

Erasmus+ Stuttgart 17-25.11.2017

W dniach 17-25 listopada 2017 roku grupa młodzieży II klas gimnazjalnych z Naszej Szkoły wraz z opiekunami – Panią Dyrektor Dorotą Sową–Kołodziej, koordynatorem projektu Panią Eweliną Brońką oraz opiekunem projektu Panią Martą Zalas, wyruszyła reprezentować nasz kraj w II części projektu Erasmus+ w niemieckim Stuttgarcie. Celem tego wyjazdu było zdobywanie nowych doświadczeń, tak byśmy łatwiej w przyszłości odnaleźli się w dorosłym świecie.

Czytaj więcej.


Lista osób zakwalifikowanych do Projektu Erasmus+ "Plurilingüismo, orientación profesional y movilidad laboral" 2016-2018

W imieniu opiekunów Nowego Projektu Erasmus+ dziękuję wszystkim kandydatom za tak duże zainteresowanie. Gratulujemy osobom, które pomyślnie przeszły etap rekrutacji.

Czytaj więcej.


Rok 2016 był niespodziewanie zaskakujący oraz ciekawy.

Uczestnicy projektu ERASMUS+ w grudniu odwiedzili Normandię, gdzie przez pięć dni uczestniczyli w działaniach projektowych polegających na budowaniu międzynarodowych zespołów oraz umacnianiu więzi społecznych.

Czytaj więcej.


NOWY Projekt ERSMUS+ Oficjalnie rozpoczęty

W dniach 22-24 listopada w Naszej Szkole gościliśmy delegację szkół partnerskich z Niemiec i Hiszpanii w ramach Nowego Projektu Erasmus+. Dyrekcja, koordynatorzy oraz partnerzy działali wspólnie, planując szczegóły nadchodzących wydarzeń i czekających Nas zadań..

Czytaj więcej.


Szanowni Państwo,

Niniejszym, pragniemy przekazać Państwu informacje nt. ramowego planu działań i wydarzeń związanych z rozpoczęciem realizacji programu Erasmus+.
Jak Państwu wiadomo, nasza szkoła wraz z europejskimi partnerami (szkołą Calthrope, Anglia i szkołą MFR, Francja) otrzymała akceptacje przygotowanego planu projektu oraz środki na podjęcie zadań przygotowawczo- organizacyjnych.
Nasi uczniowie, nauczyciele i trenerzy będę działać wspólnie wraz z Anglią i Francją na rzecz szerzenia integracji, tolerancji a także podniesienia jakości edukacji w naszych szkołach.
Wszystkie cele realizowane będą poprzez naukę i doświadczenie płynące z rywalizacji sportowej (ZSOS nr 1), sztuki (Calthrope) oraz koncentracji na prozdrowotnym stylu życia (MFR).
Przedstawiamy uogólniony ramowy kalendarz spotkań, działań i wydarzeń:

CZAS

MIEJSCE

WYDARZENIE

11-14 Października 2015

POLSKA

faza organizacyjna, spotkanie liderów/ koordynatorów i dyrektorów wszystkich szkół partnerskich

07-13 Lutego 2016

POLSKA

faza przygotowawcza, spotkanie reprezentacji uczniów i opiekunów wszystkich szkół partnerskich

08-15 Maja 2016

POLSKA

Miting lekkoatletyczny – młodzież wszystkich szkół partnerskich weźmie udział w imprezie sportowej organizowanej przez ZSOS nr 1

03-07 Lipca 2016

ANGLIA

podsumowanie pierwszej części działań (Raport) oraz planowanie następnych- liderzy i dyrektorzy wszystkich szkół partnerskich

25 Września -
02 Października 2016

FRANCJA

faza przygotowawczo- organizacyjna, spotkanie reprezentacji uczniów i opiekunów wszystkich szkół partnerskich

04-10 Grudnia 2016

FRANCJA

młodzież wszystkich szkół partnerskich weźmie udział w projekcie promowania  szeroko pojętego- „zdrowego trybu życia” (PSHE- edukacja osobowościowa, społeczna i zdrowotna)- MFR

05-11 Marca 2017

ANGLIA

faza przygotowawczo- organizacyjna, spotkanie reprezentacji uczniów i opiekunów wszystkich szkół partnerskich

25 Czerwca- 01 Lipca 2017

ANGLIA

młodzież wszystkich szkół partnerskich weźmie udział w projekcie artystycznym- Calthrope

10-13 Lipca 2017

FRANCJA

podsumowanie projektu, ewaluacja, plan działań współpracy i kontaktu poza projektem

W czasie 2 letniego projektu młodzież naszej szkoły weźmie udział w wymianach i spotkaniach wyjazdowych, będzie gościć partnerów z Anglii i Francji, uczestniczyć w projektach i konkursach tworzenia LOGO , projektowania plakatów i ulotek, wybrania oficjalnych kolorów szkoły, tworzenia obrazu/ rzeźby prezentującej idee projektu oraz wiele innych.

strzałka do góry

Osób online: 1